Popieramy Apel Prezesa Centrum św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Krakowie do Prezydent Warszawy

 

„Wiara i szukanie świętości jest sprawą prywatną tylko w tym sensie, że nikt nie zastąpi człowieka w jego osobistym spotkaniu z Bogiem, że nie da się szukać i znajdować Boga inaczej niż w prawdziwej wewnętrznej wolności. (…) Dlatego postulat neutralności światopoglądowej jest słuszny głównie w tym zakresie, że państwo powinno chronić wolność sumienia i wyznania wszystkich swoich obywateli, niezależnie od tego, jaką religię lub światopogląd oni wyznają. Ale postulat, ażeby do życia społecznego i państwowego w żaden sposób nie dopuszczać wymiaru świętości, jest postulatem ateizowania państwa i życia społecznego i niewiele ma wspólnego ze światopoglądową neutralnością. (…) Doświadczyliśmy tego wielkiego katolickiego getta, getta na miarę narodu. Zarazem więc my, katolicy, prosimy o wzięcie pod uwagę naszego punktu widzenia: że bardzo wielu spośród nas czułoby się nieswojo w państwie, z którego struktur wyrzucono by Boga, a to pod pozorem światopoglądowej neutralności”. Jan Paweł II, Lubaczów, 3 VI 1991

Archidiecezja Krakowska

 

 

 
 

Kolędowanie na Szlaku Papieskim

 

 

 

 
 

11 LAT POSŁUGI PASTERSKIEJ KARDYNAŁA STANISŁAWA DZIWISZA

 


 

 

 
 

Wyszkoni, Cugowscy i Kawalec w musicalu o Janie Pawle II - Fundacja Szlaki Papieskie Patronem Honorowym koncertu

 

Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy oraz Jacek Kawalec (w roli Karola Wojtyły) to gwiazdy musicalu „Karol” - pierwszego polskiego musicalu o życiu Jana Pawła II. Premiera wielkiego widowiska w TAURON Arenie Kraków już 25 lutego 2017 roku. Zapraszamy do obejrzenia musicalu, w którym poprzez muzykę pop, rock i piosenkę literacką opowiemy o życiu Ojca Świętego i wielkiej, polskiej historii XX wieku. Szczegóły na stronie www.musical-karol.pl

Blisko 40 wokalistów, aktorów i tancerzy. 60 statystów. 3 tiry dekoracji, oświetlenia, konstrukcji scenicznych i multimedialnych. „Żywy” zespół muzyczny, w tym rockowe gitary, nostalgiczne skrzypce, klasyczny fortepian i dynamiczna perkusja. 9 tysięcy widzów w największej hali widowiskowej w Polsce. Blisko 200 osób pracujących przy produkcji i realizacji spektaklu. Te liczby najlepiej świadczą o rozmachu, z jakim przygotowywana jest premiera musicalu „Karol”. Spektakl „Karol” to megawidowisko, w którym współgrają ze sobą muzyka, gra aktorska, poezja, światła i multimedia. Przez ponad 2 godziny aktorzy, wokaliści i tancerze snuć będą niezwykłą opowieść o życiu Jana Pawła II, podaną widzom w koncepcji współczesnego, koncertowego show.

Premiera za niespełna 6 miesięcy! Nie zwlekaj. Kup bilet już dziś!


Musical

 

 
 
 

Msza święta dziękczynna za posługę kard. Dziwisza

 

Biskupi pomocniczy oraz Rada Kapłańska archidiecezji krakowskiej serdecznie zapraszają wszystkich księży oraz wiernych na Mszę św. dziękczynną za 11 lat posługi pasterskiej kard. Stanisława Dziwisza w archidiecezji.

Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza zostanie odprawiona w sobotę 21 stycznia 2017 roku o godz. 11 w Sanktuarium świętego Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.Msza święta będzie transmitowana przez TVP Info.

 

 
 
 
first prev 1 z 6 next last