Plan obchodów jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

 

Plan obchodów jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

 

 
 
 

Odszedł do Pana Marek Fryźlewicz - Przyjaciel Szlaków Papieskich.

 

Marek Fryźlewicz był wybierany na burmistrza Nowego Targu aż pięciokrotnie, w latach 1996-2014. W obecnej kadencji był radnym.
Marek Fryźlewicz wspierał wszelkie inicjatywy wspomagające pamięć o św. Janie Pawle II, rozczytywał się w jego nauczaniu. Napisał dwie cenne książki, w których zgromadził przekaz Ojca Świętego z jego wizyt na Podhalu: "Słowo u Gaździny Podhala" i "Na Was zawsze można liczyć".
Za tę działalność został wyróżniony Złotym Medalem Ojca Świętego JP II.

Więcej

Zmarł nagle 13 maja w wieku 60 lat. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 16 maja o godz. 12, w kościele parafialnym pw. NSPJ w Nowym Targu. Po uroczystej mszy św. kondukt przejdzie ulicami miasta na miejsce spoczynku.
Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia – Zarząd i Rada Fundacji

 

 

 
 

Ratujmy Bartusia - dzielnego Małego Wojownika o życie

 

Bartuś

 

 

 
 

Wielkanoc 2020

 

 

 

 
 

Życzenia Wielkanocne

 

Wielkanoc 2020

Chryste, Panie, Zmartwychwstały
spraw, odejściem do swej chwały,
aby światło Wielkiej Nocy
odmieniło noc goryczy –

Ks. Stefan Misiniec


Szanowna Pani
Urszula J. Własiuk
Prezes Fundacji Szlaki Papieskie

W 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, Wielki Tydzień nadszedł w atmosferze grozy narastającej światowej pandemii. W nieznanej nam dotąd ciszy opustoszałych kościołów przeżywamy wielkie, prawdziwie wielkopostne rekolekcje. Wymuszone „zatrzymanie w drodze” nie jest stratą. Oto nadszedł czas refleksji, poważnych rozważań o sprawach zasadniczych, dotyczących wielu dziedzin, a w obliczu zagrożenia chorobą i śmiercią – także spraw ostatecznych. Wyraźnie dostrzegamy wartość wiary w Stwórcę, która szczególnie w czasie trudnym daje wielkie wsparcie, moc Ducha do życia w prawdzie i miłości.

W nowej dramatycznej sytuacji, jaka nas dotyka, Męka Chrystusa, Jego przejście Drogą Krzyżową do Golgoty, przemawia do nas pełnym ekspresji obrazem.

Na wyjątkowe w tym roku Święta Wielkanocne proszę przyjąć gorące życzenia, aby nie opuszczała nas nadzieja. Niech Zbawiciel zwyciężający w świecie zło i grzech, będzie nadal Mistrzem prowadzącym swoją drogą każdego z nas, jak uczniów do Emaus. Niech otwiera oczy i serca, aby właściwie wykorzystać czas,jaki został nam dany na tym świecie.Do życzeń ks. prał. dr. Stefana Misińca opiekuna duchowego Fundacji
Szlaki Papieskie - dołączają Zarząd i Rada Fundacji

 

Ks. Stefan Misiniec

 
 
 
first prev 1 z 21 next last